پرینت

5اثر از مجموعه آثار ع.پاشایی درباره بودیسم و ذن در ارشاد بلاتکلیف مانده‌اند.

نوشته شده توسط ادبیات ما. Posted in اخبار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

ادبیات ما: خبرگزاری ایلنا در گزارشی پیرامون ممیزی آثار ع.پاشایی محقق و شرق‌شناس اعلام می‌کند که 5اثر از مجموعه آثار او درباره ذن و بودیسم در ارشاد بلاتکلیف مانده‌اند.

«دانشنامه هنر ژاپن»، «دانشنامه آئین بودا»، «دیکشنری بودیسم» و «چرخ و نیلوفر»، آثار «ع. پاشایی» درباره‌ی «بودیسم» هستند که هنوز شرایط انتشار را نیافته‌اند.

پاشایی درباره‌ی آخرین وضعیت آثارش گفت: کتاب «چرخ و نیلوفر» که گزیده‌ی متن‌های بودایی در قرن‌های مختلف است، مجوز انتشار دریافت نکرده است. چیزی که من متوجه شدم این است که ظاهرآ انتشار متون بودایی ممنوع شده است. البته آثار بودایی قبلآ در ایران منتشر شده بود و جدیدآ شرایط به این صورت شده است.

او افزود: کتاب‌های «دانشنامه هنر ژاپن» و «دانشنامه آئین بودا» هم آثار دیگری است که ناشر به دلیل مشکلات مالی توانایی انتشار آن را ندارد و همچنین به دلیل اینکه این کتاب‌ها هم مربوط به متون بودایی است،‌‌ احتمالآ همان سرنوشت «چرخ و نیلوفر» را خواهد داشت. البته چند ماهی هم هست که به دلیل دلسردی از انتشار، پیگیری خاصی از وضعیت این آثار انجام ندادم و نمی‌دانم که دقیقآ در چه وضعیتی قرار دارند.
این مترجم همچنین در خصوص اثر دیگرش هم اینگونه توضیح داد: با توجه به این شرایط، فعلآ از انتشار کتاب «دیکشنری بودیسم» منصرف شده‌ام تا ببینیم در آینده وضعیت به چه صورت می‌شود.

 

 

 

این مطلب را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

خواهشمندیم در هنگام ثبت نظر، از نام، نام خانوادگی و ایمیل حقیقی خود استفاده نمایید. در غیر این‌صورت، نظر شما منتشر نخواهد شد.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی