پرینت

21 طرح جلد زیبا برای رمان «گتسبی بزرگ»!

نوشته شده توسط ادبیات ما. Posted in اخبار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 

طرح جلد رمان‌ها و کتاب‌های داستانی عموما بر اساس چند مولفه خاص طرح ریزی می‌شوند. یکی از این مولفه‌های مهم که عموم توجه ناشران را به خود جلب می‌کند جذابیت و مخاطب‌پسند بودن طرحی‌ست که برای یک کتاب انتخاب می‌شود. ولی جذابیت و ایجاد حس مثبت در خواننده همیشه تمام موضوع نبوده و معمولا این طرح‌ها با پیش زمینه‌ای از موضوع کتاب همراه هستند. با کنار هم قرار دادن این دو مولفه مهم می‌توانیم مقصد اصلی بیشتر طرح‌هایی که امروزه بر کتاب‌ها نقش می‌بندند را پیدا کنیم. 

نکته مهمی که وجود دارد تصمیم‌گیری برای این موضوع است که طرح جلد یک کتاب شناخته شده و پرفروش تا چه مدت زمانی می‌تواند معرف آن کتاب باشد؟ آیا قبول این ریسک برای ناشر صحیح است که طرح جلد یک کتاب پرفروش را برای همیشه یک جور نگه دارد؟ یا باید همواره برای مخاطب‌های جدید طرح و نقشه‌های جدید داشت؟ آیا باید پیش‌فرض مثبتی که از یک کتاب در ذهن مخاطب شکل گرفته را به بهانه جذب مخاطبان جدید برهم زد؟ آیا طرح جلد جدید می‌تواند به سادگی جایگزین نمونه شناخته شده‌ی قبلی بشود؟

با گشت و گذاری در اینترنت می‌توانیم به انتخاب‌هایی که ناشران بزرگ درباره این موضوع گرفته‌اند پی ببریم و برای نمونه 21 طرح جلد را از میان ده‌ها طرحی که در طول تاریخ برای رمان «گتسبی بزرگ» نوشته‌ی اسکات فیتس جرالد طرح ریزی شده است را انتخاب کرده‌ایم. نکته‌ی جالب درباره‌ی این طرح‌های متنوع و جذاب، دید و نگاه جالبی‌ست که هر کدام از آن‌ها در خود دارند و انگار هر یک از دریچه‌ای متفاوت به این رمان معروف و شاهکار ادبی نگاه کرده‌اند و تفسیر خود را درباره آن دارند...

 

 

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

این مطلب را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

نظرات   

 
0 #4 آرمین نیکنام 1392-09-17 22:35
نسخه‌ی اصلی‌ای که من دارم هم نیست :-)
نقل قول
 
 
0 #3 monaba 1392-02-27 06:59
چه جالب طرح جلدی اوریجینالی که دارم در میان عکسهاتون نبود .پس گویا تعددش زیادتر از این حرفاست مرسی از نگاهتون
نقل قول
 
 
+1 #2 مايحه 1392-02-26 11:45
عالی بود.ممنون
نقل قول
 
 
+2 #1 سعیده1 1392-02-25 18:15
بسیار زیبا و جذاب
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

خواهشمندیم در هنگام ثبت نظر، از نام، نام خانوادگی و ایمیل حقیقی خود استفاده نمایید. در غیر این‌صورت، نظر شما منتشر نخواهد شد.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی