پرینت

محمود حسینی‌زاد برنده‌ی مدال ادبی گوته در آلمان شد.

نوشته شده توسط ادبیات ما. Posted in اخبار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 

ادبیات ما: به نقل از ایسنا، محمود حسینی‌زاد نویسنده و مترجم ایرانی موفق به کسب جایزه گوته در سال 2013 گردید.

او در کنار پتروس مارکاریس - نویسنده‌ی مطرح یونانی - و نوین کیشور - مؤسس انتشاراتی سیگال در کلکته - به عنوان برگزیدگان مدال گوته در سال 2013 میلادی معرفی شده‌اند.

کمیسیون انتخاب برگزیدگان مدال گوته درباره‌ی علت انتخاب و معرفی این نویسنده و مترجم ایرانی برای دریافت این مدال عنوان کرده‌اند: محمود حسینی‌زاد با دقت و حساسیت راه را برای واژه هموار می‌سازد و امکان ارتباط‌های شخصی و فرهنگی را فراهم می‌آورد، این مهم موجب می‌شود تا در هر دو کشور تفاهم دوجانبه بین انسان‌ها برپا مانده و تقویت شود. امسال انستیتو گوته مدال گوته را به شخصیت‌های برجسته‌ای اعطا می‌کند که فصل مشترک‌شان علاقه و توجه آن‌ها به زبان آلمانی و نقش آ‌ن‌ها در برقراری ارتباط بین کشورشان و ادبیات و فرهنگ آلمانی‌زبان است.

این مدال هر ساله از طرف این کشور به شخصی تعلق می‌گیرد که بیشترین تلاش را در راه معرفی ادبیات و فرهنگ آلمان انجام داده است. این مدال از سال 1957 به عنوان نشان رسمی کشور آلمان به حساب می‌آید. پیش از این چهره‌های سرشناس زیادی موفق به کسب این جایزه گردیده‌اند که از آن میان می‌توان به کارل پوپر، آدونیس، بیلی وایلدر، ایمری کرتژ و... اشاره کرد.

 

 

 

 

این مطلب را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

خواهشمندیم در هنگام ثبت نظر، از نام، نام خانوادگی و ایمیل حقیقی خود استفاده نمایید. در غیر این‌صورت، نظر شما منتشر نخواهد شد.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی