پرینت

«جزيره‌ى شاتر» به کتاب‌فروشى‌ها مى‌آيد!

نوشته شده توسط ادبیات ما. Posted in اخبار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

«جزيره‌ى شاتر» به کتاب‌فروشى‌ها مى‌آيد

«جزيره‌ى شاتر» نوشته‌ى «دنيس ليهان» به‌زودى با ترجمه‌ى «کورش سليم‌زاده» منتشر مى‌شود. «جزيره‌ى شاتر» يکي از پرفروش‌ترين و محبوب‌ترين رمان‌هاى جنايى سال 2003 بود، رماني که شهرت «دنيس ليهان» را دو چندان کرد و در نهايت سال 2010 «مارتين اسکورسيزى» يکي از خبرسازترين فيلم‌هايش را براساس همين داستان ساخت. «جزيره‌ى شاتر» به عنوان يکي از جنجالي‌ترين رمان‌هاى روان‌شناختي شهرت پيدا کرد، «تدى دانيلز» بدل به يکي از فراموش‌نشدني‌ترين عصيانگران داستان جنايي روانکاوي شد.
دنيس ليهان در رمان‌هايِى همچون «پيش از جنگ» نشان داده بود که در آفرينش روايتي پر التهاب و هراس‌انگيز استادى چيره‌دست است و اين‌بار مخاطبش را در دو راهي باورکردن عينيت و ذهنيت قرار مى‌دهد، آنچه در ذهن قهرمان‌هايش مى‌گذرد را با آنچه در واقعيت رخ مى‌دهد به هم نزديک مى‌کند و خواننده‌اش بايد خود اين تمايز را درک کند. ليهان اينجا از فروپاشي يک زن و يک مرد حرف مى‌زند، بى‌اينکه خواننده بداند در نهايت سرنوشت اين دو به هم گره مى‌خورد، همه‌چيز از يک ماموريت براى دو مامور جوان شروع مي‌شود، تدي دانيلز همراه با «چاک» بايد به «جزيره‌ى شاتر» بروند، يک مجرم رواني فرار کرده است، او از زندان اين جزيره که مخصوص نگهدارى قاتلان رواني است، گريخته، زني که سه فرزندش را در آب خفه کرده است، و اين شروع ماجراهايي است که تدى را دگرگون مى‌کند، تدي همسرش را به‌تازگي از دست داده است و در رويارويى با حال‌وهواى اين جزيره و پزشک عجيب‌وغريب زندان جزيره‌ى شاتر داستان شروع مى‌شود.
«کورش سليم‌زاده» پيش از اين رمان «مستاجر» نوشته‌ى «رولان توپور» را از سوى «نشرچشمه» منتشر کرده بود و به‌زودى رمان «جزيره‌ى شاتر» از سوى «نشر زاوش» منتشر مى‌شود.

 

 منبع: سایت نشر چشمه

 

این مطلب را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

خواهشمندیم در هنگام ثبت نظر، از نام، نام خانوادگی و ایمیل حقیقی خود استفاده نمایید. در غیر این‌صورت، نظر شما منتشر نخواهد شد.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی