پرینت

اولین رمان امیرحسین یزدان‌بد با نام «لکنت» از طرف نشر افق منتشر شد.

نوشته شده توسط ادبیات ما. Posted in اخبار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

اولین رمان امیرحسین یزدان‌بد با نام «لُکنت» از طرف نشر افق منتشر شد.

امیرحسین یزدان‌بد پیش از این مجموعه داستان تحسین شده‌ی «پرتره‌ی مرد ناتمام» را از طرف نشر چشمه منتشر کرده و موفق به کسب جایزه گلشیری به عنوان بهترین مجموعه داستان اول سال شده بود. «لکنت» از چهار فصل با نام‌های: «زال‌نامه»، «رستم‌نامه»، «سهراب‌نامه» و «بی‌سر نامه» تشکیل شده است و به گفته‌ی نویسنده تم سیاسی اجتماعی دارد و از تکنیک معما و رمز برای پیشبرد داستان استفاده می‌کند.

او در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر در این‌رابطه گفته است: «داستان از ماجرای اعتراف من به عنوان نویسنده اثر شروع می‌شود که نشان می‌دهد بعد از اینکه درگیر یک رویداد شخصی می‌شوم، به مرور ماجراهایی مرا به درون خود می‌کشد و همین ماجرا داستان را به جلو می‌برد.»

این رمان در سه کشور ایران، افغانستان و آذربایجان می‌گذرد و موضوع دخالت نیروهای بیگانه در حوزه‌های سیاست، فرهنگ و اقتصاد را مورد توجه قرار می‌دهد.

پشت جلد «لکنت» در معرفی آن آمده است: رمانی سیاسی ـ تاریخی بر بستر اسطوره، معما و بر اساس حوادثی مستند است. محور کتاب، ماجرای درگیری نویسنده با زندگی جاسوسی از فعالان سیاسی آذربایجان در دهه‌ی بیست است. پای نویسنده در پی حوادثی پیچیده به افغانستان و قلب نیروهای نظامی آمریکا و ناتو کشیده می‌شود. رمزگشایی وجه بارز این اثر است.

 

 

 

این مطلب را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

اضافه کردن نظر

خواهشمندیم در هنگام ثبت نظر، از نام، نام خانوادگی و ایمیل حقیقی خود استفاده نمایید. در غیر این‌صورت، نظر شما منتشر نخواهد شد.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی